קרוב

שמוליק קראוס: חבר בירושה

Shmulik_Kraus_

אמרתי לו את זה פעם: "אתה אולי האדם היחיד שלא מסוגל לפגוע לא בכוונה. זה לא נורמלי. כולם פוגעים לא בכוונה". ואז היתה שתיקה קצרה, תמיד השתהה קצת. גם כשעוד אהב לדבר.

אל המאמר

mafrids

עפרה אליגון: להרדים בזמר נוגה

ofra

"אני נזכרת בזמר יידי נוגה", כתבה, "'הילדים כבר שכבו לישון, ישנים שנת ישרים, ואילו את הגדולים צריך להרדים'… אותנו, את בני הדור הזה, הבריאים בגופם ושאינם יודעים את נפשם, צריך להרדים בזמר נוגה". ואני חושבת עליה.

אל המאמר

mafrids

ג'ון בנקס: Waste of the week

john_r

הרדיו האנגלי שבישר על מותו של ג'ון בנקס, חשף פרטים ראשונים על סיפור חייו הלא ידוע בישראל. לישראלים ערכתי הכרות ראשונה עם מחצית חייו הראשונה שהוא נטש באנגליה באמצעות כתבה גדולה בעיתון חדשות.

אל המאמר

אירלנד

zamar

איך קרה שמיטב הקולות הנדיבים התקבצו באותו הבלוק בטבע שכוח אל בקצה הדרומי של דרום אירלנד? מתי יתחולל שוב הקסם וכולם יעלו ביחד על הבמה הקטנה במתנ"ס הישן והקטן בכפר? והאם יש סיכוי שהבקבוק של מיק או'קלאהן עם אלף המילים יגיע בסוף לחופי תל אביב? הלוואי. סיפור חיים של קהילה מיוחדת במינה.

אל המאמר


ליברפול

chipushiyot

ב-1964 בשיאה של הביטלמניה, הפיקה מועצת עיריית ליברפול סרטון לעידוד התיירות בעיר. הביטלס לא נזכרו בו במילה אחת. בהצתה מאוחרת מאד, מתעוררת העיר לתקן את הטעות. ראיונות עם מייק מקארטני, פיט בסט ואחרים על עיר שמתחילה לספר את סיפורה מחדש. מוסף חדשות 1990

אל המאמר